Sorgusuz sualsiz herkes…Yoga; sınırsız ,limitsiz ve tarifsiz bir pratik olmasının yanı sıra herkesin faydalanabileceği bedensel ve zihinsel bir çalışmadır. Ne zaman nerede nasıl başladığın fark etmeksizin sana katacaklarını zaman içinde deneyeyimleyeceğin büyülü bir süreç.

Yaşam değildir bizi sınırlayan, zihnimizdir.Dolayısıyla her bedenin şifalanabileceği, hele ki sana iyi gelen bir rehber ile yola çıktığında, kilonun veya yaşının yogaya engel olmak yerine, yoga yaptığın için yaşın ve kilonun soru veya sorun olmaktan çıktığı bir noktaya varacaksın.

Bedenen hayır ama kimi zaman zihnen evet. Bu yolculuğa çıkmaya karar verdiğinde ve denediğinde zihnin sana yukarıda ki gibi sorular ile seni yoldan döndürmeye çalışabilir. İşte böyle bir durumda bedeninin değil fakat zihninin sana o alanı açması için esnek olmaya ihtiyacı olabilir. Biz onun için seninleyiz

Yoga sana, niyetine ve seçtiğin yola her zaman hizmet edecek güce sahip fiziksel ve zihinsel bir pratiktir, felsefedir, öğretidir.Kilo vermek bir niyet ve hedef olduğunda doğru adımlarla tabi ki verilebilir ama unutma mucizeler ancak inanır ve vazgeçmezsen gerçekleşir 🙂

Rehberini seçerken enerji uyumunuz kadar, eğitmenin anatomi bilgisi de çok önemlidir. Bizler eğitmenlerimiz de en çok bunlara dikkat ediyoruz. Bedeni tanıyan doğru bir eğitmenle ve doktorunuzun izniyle tabi ki mümkündür hatta faydasını görürsünüz.

Yoga; sen izin verirsen eğer, seni seninle yeniden tanıştırıp dönüştürmeye ve bildiklerini unutturmaya giden bir yolculuktur… Yaşamın yükünü matta bıraktığın, kafandaki sesleri meditasyon ile cevapladığın ve nefes egzersizleri ile yaşamın koşturmacasında soluk alabildiğin bir alandır yoga… Sana; ve seni sen olmaktan alıkoyan her şeye iyi gelen bir pratiktir.

Hamile yogası, anne adaylarına hamilelikleri boyunca destek verebilecek, ruhen bedenen ve zihnen hamileliğin tüm etki ve değişimlerine rehberlik edecek ve anne adayını hayatının yeni aşamasına hazırlayan bir egzersizdir. Hamileliğin üçüncü ayından itibaren bir sağlık engeli olmadığı sürece başla ve mümkünse hiç bırakma:)

Bedenine, her bir dönemine, değişimine hizmet eder yoga ve yapılabilirliğinden ziyade neden herkes tarafından her koşulda yapılmadığı sorgulanmalıdır. Nefestir yoga, yeri geldiğinde güç yeri geldiğinde rahatlamadır. Her bedene şifadır.